WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

Drodzy Rodzice!

Wasze pociechy już niedługo przekroczą progi naszego przedszkola. Wszystkim nam zależy na tym, aby dzieci czuły się tu jak w domu. Ze swej strony zapewnić możemy Państwa, że dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie było. Każde dziecko jest dla nas tak samo ważne, każde jest u nas otoczone taką samą troską. I właśnie w trosce o komfort Waszych dzieci i ich prawidłowy rozwój, stworzyliśmy listę najpotrzebniejszych rzeczy.

1. Ubranie, w którym dziecko będzie przebywać cały dzień, powinno być luźne, nie krępujące ruchów dziecka. Zaleca się, aby dziecko ubrane było na „cebulkę”, żeby można je było w razie potrzeby rozebrać. Pod spodenki nie zakładajmy rajstop czy kalesonków, gdyż w salach jest ciepło, a przegrzewanie dzieci nie jest wskazane.

2. Ubranie zastępcze (w razie nagłych zdarzeń) proszę podpisane włożyć do podpisanego również worka czy plecaczka:

• podkoszulek

• majteczki

• getry, rajstopy, spodenki, spódniczka

• skarpetki

3. Podpisane pantofle, dobrze trzymające stopę, zapinane na rzepy, bądź wsuwane, aby dziecko po jakimś czasie mogło samodzielnie sobie je zakładać.

4. Jeżeli dziecko przebywać będzie w przedszkolu więcej niż 5 godz. i będzie leżakowało ( grupy młodsze ), potrzebne będą:

• pościel (poduszka typu „jasiek”, kołderka bądź kocyk ubrany
    w poszewkę, prześcieradło i ręcznik kąpielowy lub kocyk pod prześcieradło)
  • piżamka (niezbyt ciepła)

• pieluchy jednorazowe typu Pampers, jeżeli dziecko na spaniu się moczy.

5. Chusteczki higieniczne w opakowaniu zbiorczym bądź w kartonie -„wyciągane”, na początek jedna paczka, później wg wskazań wychowawcy.

6. W trosce o higienę jamy ustnej dzieci będą w przedszkolu myły zęby- przynosimy podpisane kubeczki oraz pastę i szczoteczkę.

7. Jeżeli dziecko należy do grupy  „Krasnoludki”, „Biedronki”, „Motylki”, „Jagódki” lub „Pszczółki”- proszę zaopatrzyć go w podpisany strój gimnastyczny w worku.