Zdrowo jemy i rośniemy

Zdrowo jemy i rośniemy”

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka.
To, co jemy, wpływa bezpośrednio na samopoczucie i ważne czynności naszego organizmu.
Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze wybory i przyzwyczajenia żywieniowe dorosłych.

W związku z powyższym, staramy się, aby dieta dzieci w naszym przedszkolu była zrównoważona odżywczo,  odpowiednia dla  wieku dzieci, różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone: naturalne i wysokiej jakości.

Aby zachęcić dzieciaki do spożywania zdrowych produktów staramy się podawać posiłki w ciekawej i kolorowej formie. Co można zobaczyć na niżej zamieszczonych zdjęciach.

Mamy nadzieje, że starania naszych Pań odpowiedzialnych za planowanie i przygotowanie posiłków będą docenione przez naszych milusińskich.