WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA

Drodzy Rodzice!

Wasze pociechy już niedługo przekroczą progi naszego przedszkola.

Wszystkim nam zależy na tym, aby dzieci czuły się tu jak w domu. Ze swej strony zapewnić możemy Państwa, że dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie było. Każde dziecko jest dla nas tak samo ważne, każde jest u nas otoczone taką samą troską. I właśnie w trosce o komfort Waszych dzieci i ich prawidłowy rozwój, stworzyliśmy listę najpotrzebniejszych rzeczy.

Ubranie, w którym dziecko będzie przebywać cały dzień, powinno

być luźne, nie krępujące ruchów dziecka. Zaleca się, aby dziecko ubrane było na „cebulkę”, żeby można je było w razie potrzeby rozebrać. Pod spodenki nie zakładajmy rajstop czy kalesonków, gdyż w salach jest ciepło, a przegrzewanie dzieci nie jest wskazane.

Ubranie zastępcze (w razie nagłych zdarzeń) proszę podpisane włożyć do podpisanego również worka czy plecaczka:

  • podkoszulek, majteczki, getry, rajstopy, spodenki, spódniczka, skarpetki.
  • podpisane pantofle, dobrze trzymające stopę, zapinane na rzepy, bądź wsuwane, aby dziecko mogło samodzielnie sobie je zakładać.

Dzieci starsze – mogą mieć

  • pantofle sznurowane o ile tę umiejętność mają opanowaną.
  • strój gimnastyczny w podpisanym woreczku (koszulka z krótkim rękawem, krótkie spodenki) – dzieci 5 i 6 -letnie.

Jeżeli dziecko przebywać będzie w przedszkolu więcej niż 5 godz. i będzie leżakowało (dzieci 3 i 4 –letnie), potrzebne będą:

  • pościel (poduszka typu „jasiek”, kołderka bądź kocyk ubrany w poszewkę, gruby ręcznik kąpielowy lub kocyk, prześcieradło) – wszystko podpisane imieniem i pierwszą literą nazwiska dziecka, piżamka (niezbyt ciepła), pieluchy jednorazowe typu Pampers, jeżeli dziecko na spaniu się moczy, (wymiary leżaków; 132,5 x 59 x 12 cm)

Potrzebne będą również:

  • chusteczki higieniczne w opakowaniu zbiorczym bądź w kartonie- „wyciągane”, na początek jedna paczka, później wg wskazań wychowawcy.
  • szczoteczka, pasta do zębów i kubeczek – podpisane imieniem i pierwszą literą nazwiska dziecka.

 

Dyrektor Przedszkola w Kobiernicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *