Piękna nasza Polska cała

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Nasze Przedszkole przystąpiło do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.

Celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

Realizacja Projektu zaplanowana rok szkolny 2019/2020, zadania są podzielone na poszczególne grupy, angażujemy w ten sposób całą placówkę.

ZADANIA, KTÓRE WYBRALIŚMY DO ZREALIZOWANIA:

WSZYSTKIE GRUPY

1. Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

2. „Piękna nasza Polska cała” – zorganizowanie kącika o tematyce folkowej, regionalnej lub patriotycznej w grupie (klasie) lub w placówce.

MISIE

3. Projekcja filmowa „W starym kinie” – projekcje dawnych dobranocek.

4. „Zabawy i zabawki dzieci świata” – nauka dowolnej zabawy i wykonanie wybranej zabawki.

5. „Biało-czerwone Drzewo Dobra” – wykonanie drzewa dobrych uczynków dla Polski. KRASNOLUDKI

6. „23 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. O godzinie 12:00 Narodowe Czytanie Legend i Baśni Polskich przez zaproszonych gości.

7. „Ludowe ozdoby choinkowe” – przeprowadzenie w grupie konkursu na najciekawszą ozdobę choinkową. Wysłanie ozdób i kartek do osób samotnych.

8. „Kulinarne podróże – te małe i duże” – smaki świata – poznawanie, degustacja warzyw, owoców, potraw z różnych stron świata.

BIEDRONKI

9. „Zabawa ludowa” zapoznanie dzieci z wybraną zabawą ludową.

10. „Być dobrym jak chleb” – upieczenie chleba – jako symbolu polskiej gościnności i otwartości.

11. „Sławni Polacy” – zorganizowanie tematycznych inicjatyw według pomysłu nauczycieli z racji 100 urodzin Św. Jana Pawła II oraz Roku Moniuszkowskiego.

MOTYLKI

12. Apel z okazji 11 listopada – m.in. Narodowe Śpiewanie Hymnu o godzinie 11:11.

13. „Dzień Mody Patriotycznej” – zorganizowanie w grupie Dnia Mody Patriotycznej.

14. „Kocham cię, Polsko” – turniej wiedzy patriotycznej.

JAGÓDKI

15. „Chodź, pomaluj mój świat” – plener malarskimalowanie z wychowankami przyrody, pejzaży w plenerze. Spotkanie z miejscowym artystą malarzem.

16. „Co babcia i dziadek śpiewali, jak byli mali” – zorganizowanie uroczystości na ludową nutę (jasełka w gwarze).

17. „Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty” – konkurs na najpiękniejszy wianek z polnych kwiatów.

PSZCZÓŁKI

18. „Powiewa flaga biało-czerwona” – zajęcia otwarte dla rodziców.

19. „Każdy przedszkolak to mały Polak” – konkurs recytatorski (w grupie).

20. „Od morza aż do Tatr” – kodowanie na dywanie z Anną Świć.

Prosimy wszystkich rodziców, aby wyrazili zgody na udział dzieci w projekcie i w miarę możliwości na wykorzystanie wizerunku.

Dziękujemy.