KRONIKA 2018/2019 – Galeria Zdjęć

SPRINTEM DO MARATONU dnia 21 maja całe nasze przedszkole wzięło udział w  V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW zorganizowanym przez ” Bliżej Przedszkole”. Koordynatorem całej akcji była pani Karina Gibas , która dla każdej z grup przygotowała kolorowe identyfikatory z numerem startowym, medale oraz dyplomy. Każda grupa miała więc swój kolor identyfikatorów , a każdy uczestnik swój numerek startowy. W Maratonie wzięło udział 130 przedszkolaków oraz 1 6 pań. Trasa wyznaczona i oznakowana przez p. Karinę miała 125 m . Każda z   grup pokonywała ten dystans dwa razy. Najszybciej ten odcinek przebiegła grupa Pszczółki, a najdzielniejsza okazała się grupa ” Misiów”. Każdy uczestnik po zakończonym biegu otrzymał pamiątkowy dyplom a reprezentanci z każdej grup , którzy jako pierwsi przybiegli na metę otrzymali  od p. Dyrektor Bożeny Mysłajek specjalny dyplom .

Święto Flagi , konkurs recytatorski wierszy patriotycznych , Przemarsz z biało- czerwonymi balonami – w piątek 10 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu ” Święto Flagi “. Z tej okazji wszystkie nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w strój galowy.  Najpierw wspólnie spotkaliśmy się w sali ” Motylków ” gdzie odbył się ” Konkurs recytatorski wierszy patriotycznych ” przygotowany przez p. Zdzisie, Sylwię i Kingę. Reprezentanci każdej z grup prezentowali  wybrane wiersze patriotyczne . Ich zdolności recytatorskie oceniało JURY  składające się z pani Dyrektor oraz mamusi naszych przedszkolaków z poszczególnych grup. Po  ogłoszeniu wyników konkursu i rozdaniu nagród  całym przedszkolem udaliśmy się na przemarsz z biało- czerwonymi balonami ulicami Kobiernic . Składamy szczególne podziękowania mamusiom , które zasiadały w JURY oraz Państwu Kamili i  Błażejowi Benesz za zasponsorowanie   balonów . 

Poranek Wielkanocny – w czwartek 18 kwietnia w związku ze zbliżającymi świętami Wielkanocnymi  świętowaliśmy w naszym przedszkolu ” Poranek wielkanocny” . W tym roku program artystyczny pt” Idą dzieci ze święconym ” przygotowała najmłodsza grupa I ” Misie ” 

Wyjazd do Teatru Banialuka w Bielsku – Białej – Dnia 2 kwietnia  br. całym przedszkolem wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Bielska- Białej, by obejrzeć przedstawienie ” Jaś i Małgosia ” w wykonaniu aktorów z Teatru Banialuka. Już jazda autobusem była dla niektórych nie lada atrakcją , a kontakt z prawdziwymi aktorami, grą świateł , muzyką, scenografią sprawiły, że ten dzień dla naszych przedszkolaków zostanie długo w pamięci

Dzień Teatru 

Powitanie wiosny 

Fabryka Kreatywności 

Spotkanie z magikiem 

Spotkanie z Panem Leśniczym 

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Bal Karnawałowy dla dzieci 

Dzień Babci i Dziadka ” Jagódki i Pszczółki ” 

Dzień Babci i Dziadka ” Motylki i Biedronki ” 

Dzień Babci i Dziadka ” Misie i Krasnoludki “

Jasełka w Kościele 

Akcja policyjna ” Sznupek “

Poranek Wigilijny 

Marsz Niepodległościowy i ” Żywa Flaga”

Uroczysta Akademia z okazji 100- lecia Niepodległości Polski 

Bieg ” Przedszkolaki dla Niepodległej 100 x 100 “

Złożenie zniczy na grobie Nieznanego Żołnierza – grupa Motylki, Pszczółki, Jagódki 

Wycieczka do Urzędu Gminy w Porąbce i do Izby Regionalnej 

Spotkanie z Policjantami z  Komendy Policji w Bielsku – Białej 

Dzień Edukacji Narodowej 

Spektakl ” Smog Wawelski ” 

Teatrzyk “Cztery mile za piecem”

Wycieczka na Rondo z panem Policjantem

Pasowanie na przedszkolaka – grupa ” Misie” 

Pasowanie na przedszkolaka i starszaka – grupy: Krasnoludki , Biedronki , Pszczółki 

Name:
Email:
7 + 7 = ?
Subject:
Message: