KRONIKA 2018/2019 – Galeria Zdjęć

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019–  Dnia 19 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się zakończenie roku szkolnego i pożegnanie naszych przedszkolaków, którzy od września rozpoczną naukę w szkole. Już dziś życzymy im wiele sukcesów edukacyjnych oraz udanych i słonecznych wakacji. Dzieci młodsze z grupy Pszczółki  wraz z wszystkimi starszakami przygotowała wakacyjne przedstawienie, na które zostali zaproszeni wszyscy rodzice dzieci 7- letnich oraz pracownicy przedszkola. Przedszkolaki oraz Pani Dyrektor podziękowali wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom przedszkola za cały rok szkolny, za ich prace, zaangażowanie i wysiłek włożony w prace przedszkola oraz przygotowanie dzieci do wkroczenia w ich nowy etap w życiu, czyli rozpoczęcie nauki w szkole. Na naszej uroczystości nie zabrakło wrażeń, uśmiechu, a przede wszystkim wzruszeń. Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji. 

Wyjazd do Magicznej Osady w Rzykach– W dniach 12 oraz 13 czerwca nasze przedszkole wybrało się na wycieczkę autokarową na Czarny Groń do Magicznej Osady. Na naszych przedszkolaków czekało na miejscu mnóstwo atrakcji takich jak:  park linowy, podziemne labirynty, zamki z tunelami, ogromna piaskownica, huśtawki oraz trampoliny. Mimo upalnego dnia, zabawą nie było końca.  Wszystkie przedszkolaki wróciły zachwycone i zadowolone. Zabawę zaliczamy do bardzo udanych. 

Spotkanie z Pszczelarzem – dnia  5 czerwca i 14 czerwca odbyły się spotkania z pszczelarzami panią Agnieszką Talik  oraz panem Józefem Fabią, którzy zapoznali dzieci z zawodem pszczelarza oraz przekazali informację dotyczące pszczół oraz miodu. Nasze przedszkolaki miały także okazję skosztować pysznego  Miodu z Gminy Porąbka . 

Spotkanie ze Strażakami z OSP Kobiernice – we wtorek 11 czerwca odwiedzili nas Strażacy z OSP Kobiernice. Najpierw została przeprowadzona  próbna akcja ewakuacyjna , w której uczestniczyły wszystkie przedszkolaki i kadra przedszkola. Następnie nasi strażacy  zapoznali nas  z zasadami udzielania pierwszej pomocy  oraz pokazali wozy i sprzęt strażacki. Największą frajdą okazało się jednak polewanie wodą z węża strażackiego.  Taki zimny prysznic podczas takiego upału był dla każdego przedszkolaka nie lada atrakcją  

 Piknik Rodzinny 8 czerwca  br.   na ogrodzie przedszkolnym odbył się Piknik Rodzinny Publicznego Przedszkola w Kobiernicach. Podczas pikniku przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny pt ” Skubanie pierza – czyli Kobiernice dawniej i dziś ” Przy dźwiękach ” żywej muzyki ” akompaniowanej przez pana Mariana  nasze przedszkolaki tańczyły Zbójnickiego, Trojaka, Hajduka  oraz śpiewały przyśpiewki ludowe . Po występach dla naszych małych artystów czekało mnóstwo atrakcji. Były więc pokazy strażackie, dmuchańce, animacje DJ z Fabryki Show , malowanie twarzy , i oczywiście lody i wata cukrowa  

Wycieczka do szkoły – 7 czerwca grupy Motylki , Jagódki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobiernicach. Tam zostały bardzo miło przyjęte przez panie nauczycielki oraz uczniów klasy trzeciej, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny. Następnie nasze przyszłe pierwszaki wraz ze swoimi przyszłymi paniami  zwiedzały szkołę i zasiadły pierwszy raz w ” szkolnej ławce ” 

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku – Białej – 3 .06 i 6.06 najstarsze przedszkolaki tj Biedronki, Motylki, Jagódki oraz Pszczółki  dzięki zaproszeniu przez pana Grzegorza Pająka – taty Patryka i Miłoszka, wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku – Białej. Tam nasze przedszkolaki mogły zapoznać się z ciężką i niebezpieczną pracą strażaków, zwiedzić Remizę strażacką oraz zapoznać się ze sprzętem specjalistycznym. Grupy Jagódki i Pszczółki dodatkowo mogły przeżyć alarm pożarniczy i zobaczyć jak strażacy w bardzo szybkim czasie przygotowują się do akcji pożarniczej . Było to dla niektórych dzieci wielkie przeżycie i na pewno niektórzy z chłopców zapragnęli w przyszłości zostać strażakami 

Festiwal ” Rozśpiewane przedszkolaki ” – 4 czerwca br . reprezentanci naszego przedszkola tj; Kornelia Bułka i  Lena Piznal z grupy Krasnoludki oraz cała grupa ” Jagódki ” wzięli udział w I Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pt ” Rozśpiewane przedszkolaki”, który odbył się w Domu Kultury w Czańcu. Grupa  Jagódki zaprezentowała utwór  ” Kobiernice nasze ” . Grupie Jagódki na akordeonie akompaniował pan Marian Gniłka. Natomiast nasze solistki zaśpiewały : Kornelia ” Deszczowa piosenka ” a Lenka utwór ” Jesteśmy Polką i Polakiem ” . Wśród uczestników wystąpili także : Publiczne Przedszkole nr 1 w Czańcu, Publiczne Przedszkole nr 2 w Czańcu, Niepubliczne Przedszkole nr 2 w Porąbce . Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie wokalnym i zachwyciły JURY. W nagrodę wszystkie przedszkolaki otrzymały kolorowe wiatraczki i dyplomy. 

DZIEŃ DZIECKA – w piątek 31 maja na ogrodzie przedszkolnym odbył się wyczekiwany przez wszystkich przedszkolaków ” Dzień Dziecka „. Po całotygodniowej brzydkiej deszczowej pogodzie w piątek specjalnie dla naszych dzieciaczków zaświeciło słoneczko i mogliśmy świętować ten wyjątkowy dzień w ogrodzie przedszkolnym. Pan Sławek jak co roku zapewnił nam ogrom atrakcji. Były więc tańce wygibańce, przeciąganie liny, tory przeszkód i oczywiście DMUCHAŃCE!!!!. Wszystkie dzieciaki były bardzo zadowolone i bawiły się świetnie a na koniec w salach przedszkolnych czekała na nich wspaniała niespodzianka – prezent i czekoladka . 

WYCIECZKA DO ” SALI ZABAW PRZYGODA ”  W BUJAKOWIE – 29 Czerwca tj. w środę nasze najmłodsze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do  Figloparku w Bujakowie . Misie i Krasnoludki bawiły się świetnie . Zmęczone i głodne wróciły na obiad do przedszkola. Chociaż w tym dniu nie było leżakowania nasze Misie i Krasnoludki popadały na dywanie jak ” muchy” i niektóre spały aż do przyjścia rodziców. 

WARSZTATY CZEKOLADY – w poniedziałek 27 .05 i we wtorek 28.05.br odbyły się w naszym przedszkolu  WARSZTATY CZEKOLADY. Pan Sławek każdą z grup przeniósł w przesłodką krainę czekolady. Każdy przedszkolak mógł więc poznać tajniki robienia czekoladek, ozdabiania ich a także smaku słodkich czekoladek. Własnoręcznie zrobione czekoladki będą prezentem z okazji Dnia Ojca i Matki . 

SPRINTEM DO MARATONU dnia 21 maja całe nasze przedszkole wzięło udział w  V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW zorganizowanym przez ” Bliżej Przedszkole”. Koordynatorem całej akcji była pani Karina Gibas , która dla każdej z grup przygotowała kolorowe identyfikatory z numerem startowym, medale oraz dyplomy. Każda grupa miała więc swój kolor identyfikatorów , a każdy uczestnik swój numerek startowy. W Maratonie wzięło udział 130 przedszkolaków oraz 1 6 pań. Trasa wyznaczona i oznakowana przez p. Karinę miała 125 m . Każda z   grup pokonywała ten dystans dwa razy. Najszybciej ten odcinek przebiegła grupa Pszczółki, a najdzielniejsza okazała się grupa ” Misiów”. Każdy uczestnik po zakończonym biegu otrzymał pamiątkowy dyplom a reprezentanci z każdej grup , którzy jako pierwsi przybiegli na metę otrzymali  od p. Dyrektor Bożeny Mysłajek specjalny dyplom .

Święto Flagi , konkurs recytatorski wierszy patriotycznych , Przemarsz z biało- czerwonymi balonami – w piątek 10 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu ” Święto Flagi „. Z tej okazji wszystkie nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w strój galowy.  Najpierw wspólnie spotkaliśmy się w sali ” Motylków ” gdzie odbył się ” Konkurs recytatorski wierszy patriotycznych ” przygotowany przez p. Zdzisie, Sylwię i Kingę. Reprezentanci każdej z grup prezentowali  wybrane wiersze patriotyczne . Ich zdolności recytatorskie oceniało JURY  składające się z pani Dyrektor oraz mamusi naszych przedszkolaków z poszczególnych grup. Po  ogłoszeniu wyników konkursu i rozdaniu nagród  całym przedszkolem udaliśmy się na przemarsz z biało- czerwonymi balonami ulicami Kobiernic . Składamy szczególne podziękowania mamusiom , które zasiadały w JURY oraz Państwu Kamili i  Błażejowi Benesz za zasponsorowanie   balonów . 

Poranek Wielkanocny – w czwartek 18 kwietnia w związku ze zbliżającymi świętami Wielkanocnymi  świętowaliśmy w naszym przedszkolu ” Poranek wielkanocny” . W tym roku program artystyczny pt” Idą dzieci ze święconym ” przygotowała najmłodsza grupa I ” Misie ” 

Wyjazd do Teatru Banialuka w Bielsku – Białej – Dnia 2 kwietnia  br. całym przedszkolem wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Bielska- Białej, by obejrzeć przedstawienie ” Jaś i Małgosia ” w wykonaniu aktorów z Teatru Banialuka. Już jazda autobusem była dla niektórych nie lada atrakcją , a kontakt z prawdziwymi aktorami, grą świateł , muzyką, scenografią sprawiły, że ten dzień dla naszych przedszkolaków zostanie długo w pamięci

Dzień Teatru 

Powitanie wiosny 

Fabryka Kreatywności 

Spotkanie z magikiem 

Spotkanie z Panem Leśniczym 

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Bal Karnawałowy dla dzieci 

Dzień Babci i Dziadka ” Jagódki i Pszczółki ” 

Dzień Babci i Dziadka ” Motylki i Biedronki ” 

Dzień Babci i Dziadka ” Misie i Krasnoludki „

Jasełka w Kościele 

Akcja policyjna ” Sznupek „

Poranek Wigilijny 

Marsz Niepodległościowy i ” Żywa Flaga”

Uroczysta Akademia z okazji 100- lecia Niepodległości Polski 

Bieg ” Przedszkolaki dla Niepodległej 100 x 100 „

Złożenie zniczy na grobie Nieznanego Żołnierza – grupa Motylki, Pszczółki, Jagódki 

Wycieczka do Urzędu Gminy w Porąbce i do Izby Regionalnej 

Spotkanie z Policjantami z  Komendy Policji w Bielsku – Białej 

Dzień Edukacji Narodowej 

Spektakl ” Smog Wawelski ” 

Teatrzyk „Cztery mile za piecem”

Wycieczka na Rondo z panem Policjantem

Pasowanie na przedszkolaka – grupa ” Misie” 

Pasowanie na przedszkolaka i starszaka – grupy: Krasnoludki , Biedronki , Pszczółki