Galeria zdjęć 2021/2022

KONKURS RECYTATORSKI – 4 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt ; ” Dbamy o przyrodę las, powietrzę , wodę” Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych ; grupa młodsza i grupa starsza. Tematyka wierszy dotyczyła ekologii i ochrony przyrody. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury ; p. Dyrektor Bożena Mysłajek oraz logopedzi pracujący w naszym przedszkolu : p. Marysia i p. Dominika. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody i dyplomy.

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU – na załączonych zdjęciach możemy zobaczyć jak społeczność naszego przedszkola solidaryzowała się z osobami z opisywanymi zaburzeniami.

DZIEŃ WODY 22 marca dzieci z grupy Motylki obchodziły DZIEŃ WODY. W tym dniu badaliśmy właściwości WODY oraz poznaliśmy jej znaczenie w życiu ludzi, zwierząt, roślin.

POWITANIE WIOSNY – 21 marca witaliśmy Wiosnę . Grupy starsze wybrały się na spacer nad rzekę Strugę  . W kolorowym korowodzie przeszliśmy z Marzanną ulicami Kobiernic. Natomiast grupy młodsze witały wiosnę w Ogrodzie Przedszkolnym . 

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – Dnia 21 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, na znak solidarności z osobami z zespołem Downa, wszyscy pracownicy oraz przedszkolacy ubrali skarpetki nie do pary.

DZIEŃ LOGOPEDYDzień Logopedy  Dnia 7 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Logopedy. Z tej okazji zajęcia przeprowadziły Maria Mydlarz i Dominika Kliś – logopedzi pracujący w naszej placówce. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że zajęcia logopedyczne to nie tylko usprawnianie aparatu mowy, zabawy oddechowe i ćwiczenia artykulacyjne, lecz także inne aktywności wspierające rozwój mowy. W ramach profilaktyki dzieci wykonywały ćwiczenia słuchowe, oddechowe oraz w formie zabawy usprawniały buzie i języki. Ponadto przedszkolacy pląsali w rytm wesołych melodii oraz brali udział w zabawach rytmicznych. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i życzenia naszym Przedszkolakom.

DZIEŃ KOTA – Dzień Kota w grupie Motylki. Dzieci słuchały ciekawostek na temat kotów, wykonały pacynki oraz rozwiązywały zagadki o bajkowych kotach. Podczas tego dnia dzieci świetnie się bawiły.

DZIEŃ KOLORU BRĄZOWEGO 

TYDZIEŃ WŁOSKI –   W tym tygodniu zwiedzaliśmy wspólnie z motylkami Włochy. Poznaliśmy symbole narodowe Włoch jak również nauczylismy się witać i żegnać w języku włoskim. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc takich jak Rzym, Wenecja, Watykan. Poznaliśmy wiele ciekawych budowli i dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o Włoszech . To była cudowna podróż z naszymi przedszkolakami.

DZIEN KOLORU BIAŁEGO 

WALENTYNKI – 14 lutego obchodziliśmy  Walentynki. Był to dzień koloru czerwonego i w każdej grupie zagościł kolor czerwony i czerwone serduszka 

BAL KARNAWAŁOWYw tym roku bal karnawałowy odbył się w przedszkolu w poszczególnych grupach jak również na głównym korytarzu, gdzie każda z grup miała okazję pobawić się z Klaunem Dyziem i zaprezentować swoje umiejętności taneczne i piękne stroje 

JASEŁKA– jak co roku najstarsza grupa przedszkolna wystawiała przedszkolne jasełka. Tym razem Jagódki przygotowały ” Bajkowe Jasełka ” i wcieliły się w role postaci bajkowych. Niestety ze względu na sytuacje pandemiczną nie mogliśmy przedstawić naszego przedstawienie większej części publiczności , dlatego też nasze Jasełka zostały nagrane i można je obejrzeć pod tym linkiem https://www.youtube.com/watch?v=s5LhSFJ2BUI

WIGILIA – dnia 23 grudnia we wszystkich grupach wiekowych odbyły się wigilijki przedszkolne. W każdej grupie dzieci składały sobie świąteczne życzenia i płynęły świąteczne kolędy. A po zjedzeniu pysznego poczęstunku do grzecznych dzieci przyszedł Aniołek , który przyniósł dzieciom prezencik.

KONKURS PLASTYCZNY „ OZODBA CHOINKOWA W DAWNYM STYLU ” na początku grudnia został zorganizowany w naszym przedszkolu konkurs plastyczny ” Ozdoba choinkowa w dawnym stylu” . Organizatorami konkursu były pani Marysia Mydlarz i p. Urszula Michalak. Prac konkursowych było bardzo dużo . Jury miało bardzo trudne zadanie. Udało się jednak wybrać zwycięskie prace . Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody.

Fotorelacja z uroczystości wręczania nagród w ramach konkursu plastycznego pt. “Ozdoba choinkowa w dawnym stylu”. W konkursie brały udział 42 prace konkursowe. 

Gratulujemy!

MIKOŁAJ – 7 grudnia do grzecznych dzieci w naszym przedszkolu przyszedł tak bardzo wyczekiwany Gość -Święty Mikołaj. Wraz ze swoją pomocnicą śnieżynką rozdał on dzieciom prezenty, na które wszystkie dzieci czekały. Najpierw jednak każda z grup musiała zaprezentować piosenkę i wiersz dla Mikołaja.

KARTKA ŚWIĄTECZNA – Grupa Motylki i Jagódki wzięły w tym roku udział w projekcie MEN ” Razem na święta ” Z tej okazji dzieciaczki z grupy Motylki i Jagódki wykonały piękne kartki świąteczne ” Karta dla Seniora” i obdarowały nimi podopiecznych Domu Seniora w Czernichowie oraz podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjnego Trivita w Porąbce

EKOLOGICZNA CHOINKA w tym roku wszystkie choinki w naszym przedszkolu miały nieco inne ozdoby. Nasze przedszkole bierze czynny udział w programie ” Z ekologią na TY ” dlatego w tym roku postanowiliśmy ubrać nasze choinki w ekologiczne ozdoby zrobione przez dzieci z papieru, szyszek i materiałów przyrodniczych.

PLUSZOWY MIŚ – jak co roku dnia 25 listopada wszystkie przedszkolaki odwiedził Pluszowy Miś , który tym razem oprócz zdrowej przekąski przyniósł nam diamentowe misiaczki na szyję.

ZŁOŻENIE ZNICZY NA GROBIE NIEZNANEGO ŻÓŁNIERZA – w ostatni dzień października dwie najstarsze grupy ” Jagódki ” i ” Pszczółki ” wybrały się na pobliski cmentarz w Kobiernicach by złożyć tradycyjnie kwiaty i znicze na grobie nieznanego żołnierza oraz by oddać hołd poległym za naszą Ojczyznę.

KONKURS FOTOGRAFICZNY ” JESIENNY PEJZAŻ” – Na przełomie października listopada odbył się w naszym przedszkolu konkurs fotograficzny pt ” Jesienny pejzaż” . W konkursie wzięło udział wielu przedszkolaków, które wykonały przepiękne zdjęcia. Oto galeria niektórych z nich oraz laureaci konkursu.

DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

ŚPIEWAMY HYMN

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA – PSZCZÓŁKI

SADZENIE DRZEWA

PAŹDZIERNIKOWE URODZINIKI

DZIEŃ DRZEWA

WYCIECZKA DO SZKOŁY JĘZYKOWEJ ” FACE TO FACE ”

DZIEŃ CHŁOPAKA

SPOTKANIE Z POLICAJNTAMI

DZIEŃ KOLORU ŻÓLTEGO- MOTYLKI

DZIEŃ KROPKI – MOTYLKI

WRZEŚNIOWE URODZINKI

PASOWANIE NA PRZEDSKOLAKA I STARSZAKA