Dogoterapia

8 listopada  nasze dzieciaki uczestniczyły w zajęciach dogoterapii.

W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa – specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem. Prowadzący przedstawili również zasady jakie należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje. Dzieci dowiedziały się na czym polega pozycja „żółwia” i kiedy należy ją wykorzystać.

Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psem  mogli uczestniczyć. Wspólne, edukacyjne zabawy i tańce do piosenki „Kundel bury” wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.

Galeria zdjęć!!