X  EDYCJA PROJEKTU:  ” Zdrowo jem więcej wiem „

Grupa Jagódki w roku szkolnym 2019/2020 przystąpiła do realizacji projektu : ,, Zdrowo jem, więcej wiem”. Organizatorem projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.  Główną działalnością Fundacji Banku Ochrony Środowiska  jest prozdrowotna, a także proekologiczna edukacja dzieci i młodzieży z całej Polski.

Projekt zaufaniem obdarzyła Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser – Duda i objęła jego X edycję  Honorowym Patronatem.

Głównym celem i przedmiotem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania, a stanem zdrowia.

Projekt ,, Zdrowo jem, więcej wiem” jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego
,, Aktywnie po zdrowie”

Projekt trwa od września 2019r do czerwca 2020r
Składa się on z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego.
Poszczególne etapy będą realizowane w następujących terminach:

Etap I   – jesienny    – od października 2019r do stycznia 2020r.
Etap II  – zimowy    – od stycznia do kwietnia 2020r.
Etap III – wiosenny – od marca do czerwca 2020r.

W każdym etapie jest do zrealizowania 6 zadań: w tym dwa zajęcia, dwa konkursy, promocja danego tematu w przedszkolu oraz na spotkaniach z rodzicami.